سخيداد هاتف

 

کی چه خواهد کرد؟


سایت بی بی سی پیش بینی های جان سیمپسون برای سال نو میلادی را منتشر کرده است. این هم چند پیش بینی در باره بعضی شخصیت های افغانستان:ظاهر شاه در سال نو چهره خبر سازی نخواهد بود . مگر اینکه ملتی را در عزای ارتحال زود رس خود بنشاند.
یونس قانونی برای اولین بار ناچار خواهد شد قوانین پارلمانی دیگر کشورها از جمله افغانستان- را به سرعت مرور کند و از جمله کلمه آبستراکشن را بر لیست قبلی واژه گان مفید مورد استفاده خود ( قرائت های مختلف دینی ، دموکراسی مشارکتی ، گفتمان ، مکانیسم قابل اعتماد ملت و سیاست اعتدال) بیفزاید.
رمضان بشر دوست خیمه ملت را بر خواهد چید و دست آشتی با کرزی خواهد داد و در اولین جلسه خصوصی ( پس از مصافحه شیر گرم عمومی ) به کرزی خواهد گفت : " خیلی نامرد هستی! من دو هزار وسیصد و پنجاه سازمان غیر دولتی را منحل کرده بودم نه دو هزارو سیصد و پنجاه و شش تایش را." و کرزی خواهد گفت :" رمضان جان! تا چشمم به انحلال دو هزار و... افتاد دیگر تا آخرش را نخواندم. ببخشی. "
کریم خلیلی و احمد ضیا مسعود به خاطر دوری از اتهام جاسوسی برای ایرا ن و فرانسه صد ها ای میل دوستانه به سران اسرائیل و ملی گرایان سالخورده الجزایر خواهند فرستاد. این دو وزیر صفحه ای میل خود در یاهو دات کام را شبانه عمدا باز خواهند گذاشت .
امیرشاه حسن یار وزیر تحصیلات عالی در روزنامه " راه نجات "عالمی بلخی به عنوان خوشخوترین و زیباترین مرد سال معرفی خواهد گردید.
فضل الهادی شینواری و نعمت الله شهرانی برای جلوگیری از ارتداد و ایدز ( دو طاعونی که روح و جسم را هلاک می کنند ) بیانیه مشترکی صادر خواهند کرد و در آن " خاطر نشان" خواهند کرد : " از آنجا که ارتداد ناشی از انتشار مجله برای زنان(توسط مردان ) است از این پس باید کار انتشار مجله زنانه به خود زنان سپرده شود تا به این ترتیب هم جلو ارتداد گرفته شود و هم زنان به حقوق حقه خود که شامل انتشار مجله هم می شود برسند. از سوی دیگر معلوم گردیده است که علت اساسی شیوع ایدز رابطه جنسی نامشروع مرد با مرد است ، اولیای امور باید امکان تماس مردان با مردان را به حد اقل ممکن برسانند. اگر اجتماع بیش از یک مرد در اماکن خصوصی و عمومی مشاهده گردد با متخلفین باید بر خورد قانونی* صورت گیرد. "
( احتمالا شینواری و شهرانی در پایین صفحه پس از ستاره- توضیح خواهند داد که منظور شان استفاده از قدرت پارلمانی هیچ شخصی که به این نام به پارلمان رفته باشد ، نیست ).وزیر انکشاف دهات استعفا خواهد داد و علت استعفایش به شرح زیر منتشر خواهد شد : " چون نمی توانم به در خواست چهار هزار و نهصد و سی و پنج ده محترم از سراسر کشور پاسخ مساعد بدهم استعفایم را اعلام می کنم. فعلا امکان اینکه این همه ده به ولایت تبدیل شوند وجود ندارد و رئیس جمهور کرزی فقط با پاره ای از این درخواست ها ( در حدود 721 در خواست از مشرقی و قندهار) موافقت کرده اند و دستور فوق طاقت داده اند که بقیه را راضی کنم. نمی شود" .


عبدالحمید مبارز ، عبدالسمیع حامد و علی محقق نسب" کمیته دفاع ازخلوت با دوستان و آشنایان" (کد خدا) تشکیل خواهند داد . آنها اعلام خواهند کرد: " یک وضعی هست که به نظر ما باید وضع بهتر شود. وضع اگر بهترشود ، بهترشدن وضع مملکت هم ممکن است". اعضای این کمیته سه نفره از مردم آگاه کشور خواهند خواست که از هر اقدامی که به روشنی به تشنج اوضاع در مملکت کمک کند ، پرهیز کنند.


تلویزیون طلوع پس از رسیدن کرزی به این نتیجه که با طالبان هیچ پدر کشتگی ندارد - از وکیل احمد متوکل دعوت خواهد کرد تا برنامه " سرود های بی آهنگ" دراین تلویزیون را گرداننده گی کند و تمام سرودهای ساخته شده در دوره طالبان را در این برنامه پخش کند.
در مزارشریف استاد عطا شاهد مرگ های نا به هنگام مخالفان و رقیبان خود خواهد بود و در صورت لزوم " علم آزادی" را در چهار راه صدیقیار شهر مزار شریف به اهتزاز درخواهد آورد.
گلبدین حکمتیار به ایران خواهد رفت و مشاور امنیت منطقه ای محمود احمدی نژاد رئيس جمهور آن کشور خواهد شد. احتمالا حکمتیار در آنجا "حزب اسلامی مردم افغانستان " را خواهد ساخت وشیوه استفاده از تیزاب برای مقابله با بی حجابی را به انصارحزب الله آموزش خواهد داد.
امین ارسلا در شهر نو یا درتفاهم با دیگران در شیرپور- شرکتی خواهد ساخت به اسم " سازمان تجارت جهانی " و افغانستان را تا سه سال دیگر به عضوی از این سازمان تبدیل خواهد کرد.
اسدالله سروری از محکمه حکم اعدام خواهد گرفت . اما کرزی با استفاده از تز آشتی ملی داکتر نجیب و قانون رحمت اسلامی و با توجه به سینه فراخ مجاهدین (چنانکه عبدالرسول سیاف گفت ) او را نجات خواهد داد. کرزی با چشمان اشک آلود مشت بر میز خواهد کوبید و خواهد گفت : " والله وقتی که اینها خارجی ها- خبر می دهند که در افغانستان اعدام هست ، بخشش نیست، دلم می خواهد به زمین درآیم . تا چه وقت ما تحقیر شویم ؟ تا چه وقت اعدام کنیم؟ ".


عبدالرسول سیاف و حاجی محمد محقق بقیه سال را به این فکر خواهند کرد که چطور شد آن دو با هم ائتلاف کردند.


جمعیت انقلابی زنان یا راوا با پخش شبنامه ای از همه هموطنان درد کشیده تقاضا خواهد کرد که تمام مزدوران ،خاینان ، جنایتکاران و وطنفروشانی را که تا به حال رسوا نشده اند معرفی کنند تا در مجله " پیام زن " (نشریه ای برای عدالت ، آزادی ودموکراسی) به حساب شان رسیده شود.

سخیداد هاتف